Maturantka Roku 2017 » Novinky » Uvolněte své svaly s pomůckami Blackroll®

Uvolněte své svaly s pomůckami Blackroll®

 

pátek, 12. května 2017

Finalistky Maturantky Roku 2016 s pomůckou Blackroll®.

Pokud trpíte dlouhodobými problémy se zády, máte vadné držení těla, nadměrnou fyzickou zátěž nebo naopak nedostatek pohybové činnosti, mohly by vám od bolesti a zdravotních potíží pomoci fyzioterapeutické pomůcky značky Blackroll®.

Autorem pomůcek je Jürgen Dürr, který ve spolupráci s předními světovými odborníky na problematiku fascií a sportovního lékařství provádí klinické průzkumy, kterými ověřuje vhodnost Blackroll® pomůcek pro terapii a prevenci před poškozením pohybového aparátu. Pomůcky mají válcovitý nebo kulovitý tvar s hladkým nebo žlábkovitým povrchem a odlišným stupněm tvrdosti. Parametry se odvíjí od diagnózy a potřeb uživatele.

Při dlouhodobém přetěžování svalů dochází k jejich zkrácení. Obdobně je tomu u fascií, pojivových tkání, která svaly obalují a prochází jimi. Správně fungující fascie a svaly jsou důležité pro celkové držení těla, pohyb a fungující svalovou soustavu. Jestliže svalová soustava a fascie nepracují z různých příčin správně, vzniká bolest a ztuhlost.

Ve zdravotnictví se k řešení takových stavů používají myofasciální techniky a masáže, ve sportu a fitness se v rámci prevence i řešení problémů doporučuje funkční trénink a sportovní masáže.

Blackroll® pomůcky mají při správném používání podobný efekt. „Jsou to optimální terapeutické a preventivní pomůcky, které dokáží metodou samouvolnění svalů a fascií zmírnit jejich napětí, uvolnit srůsty fascií s okolními svaly, vrátit jim pružnost, zlepšit metabolické procesy a hydrataci,“ vysvětluje Michal Peroutka, Blackroll® Master trenér pro Českou republiku a Slovensko. „Pro dosažení optimálního terapeutického a preventivního efektu je důležité cvičit s pomůckami správným způsobem, nejlépe pod dohledem vyškoleného trenéra,“ dodává. Výhodou je, že s pomůckami Blackroll® můžete cvičit prakticky kdekoli, v ordinaci, ve fitness, i v pohodlí domova.

Více informací naleznete na: www.blackroll-cz.cz.

Facebook | Instagram | Youtube

O soutěži Maturantka Roku

Maturantka Roku je jedním z projektů společenské zodpovědnosti mediální agentury TRIMA CB. Nemá za cíl generovat zisk, ale získávat publicitu a finance pro Nadační Fond Pink Bubble. Tento nadační fond se stará o náctileté onkologické pacienty. Autory soutěže jsou Martina Matoušková, Libor Matoušek a Jan Novotný.

 

Maturantka Roku na Instagramu