Maturantka Roku 2017 » Novinky » Trocha vzdělání neuškodí. Maturantky navštívily elektrárnu, nemocnici a podstoupily kurz vaření

Trocha vzdělání neuškodí. Maturantky navštívily elektrárnu, nemocnici a podstoupily kurz vaření

 

čtvrtek, 16. června 2016

AAA_7241

Předposlední den přípravného kempu finalistek soutěže Maturantka Roku patřil vzdělávání. Dívky měly nabitý program hned od časných ranních hodin. Na jeho závěru je čekala druhá část tréninku choreografie na finálový večer, který se už ve středu 22. června uskuteční na náměstí Přemysla Otakara II.

Sedm hodin ráno. Tak přesně v tuto dobu musely být maturantky připraveny před Jadernou elektrárnou Temelín, kde se jich nemohl ujmout nikdo jiný než její tiskový mluvčí Marek Sviták, který je provedl po areálu elektrárny s největším instalovaným výkonem v České republice. Dívky například navštívily strojovnu, kde nafotily zajímavé fotografie k soutěži Maturantka Energie, která už ve čtvrtek večer startuje na facebookových stránkách Infocentra JE Temelín.

Po více než tříhodinové exkurzi, kdy si mohly na simulátoru vyzkoušet i odstavení reaktoru, vyrazila kompletní desítka na Včelnou u Českých Budějovic, kde je čekala další výzva – lekce vaření. Pod vedením Jana Kroba a Petra Šímy se dívky ve Fine Food Academy naučily základy kurzu Středomořské kuchyně. Připravit tak musely tomatovou polévku a pražmu s červenou čočkou.

Výsledek ale stál za to! Dívky si na vlastnoručně připraveném jídle pochutnaly a odměnou jim byl certifikát za úspěšně absolvovaný kurz. Protože se v časovém plánu nedostalo na dezert, vyrazily finalistky na českobudějovické náměstí, kde budou příští středu hlavními aktérkami. Ochutnaly točenou zmrzlinu a vyrazily na rychlý výšlap na Černou věž.

Od 16 hodin je čekala hodinová návštěva Nemocnice České Budějovice. Od sloužícího doktora Petra Kožnara vyslechly přednášku na téma rakovina prsu, prohlédly si s ním nové perinatologické centrum včetně porodních sálů a moderně vybavených pokojů a navštívit je přišel dokonce sám ředitel nemocnice Břetislav Shon.

Poté se maturantky přesunuly zpátky na Hotel Štekl, který se po čtyři dny stal jejich domovem. Tam už na ně čekala taneční skupiny NG Dance Crew, se kterou maturantky znovu trénovaly choreografii na finálový večer. Organizátoři jim však tentokrát změnili prostředí a zkoušelo se tak na terase hotelu, aby se vše co nejvíce přiblížilo pódiu, na kterém příští týden proběhne závěr celé soutěže. Dívkám to ale šlo tak dobře, že mohly jít brzo do svých pokojů, aby se připravily na poslední den a následný odjezd do svých domovů.

Autor: Lukáš Dvořák
Foto: Jan Luxík

 

Kemp Maturantky Roku 2016 - 3. den

Kemp Maturantky Roku 2016 - 3. denKemp Maturantky Roku 2016 - 3. denKemp Maturantky Roku 2016 - 3. denKemp Maturantky Roku 2016 - 3. den
 
 
 

Maturantka Roku na Instagramu