Maturantka Roku 2017 » Novinky » Představujeme partnery: Bio kosmetika Urtekram

Představujeme partnery: Bio kosmetika Urtekram

 

úterý, 10. května 2016

Coconut-03

Kůže je největší tělesný orgán a děti mají do určitého věku kůži ještě 5x tenčí než dospělí. Jen pro představu - během sprchování absorbuje pokožka tolik chloru, jako bychom pili chlorovanou vodu celý den. Je proto vhodné myslet nejen na to, co jíme, ale také na to, co používáme na hygienu a zkrášlení.

BIO kosmetika Urtekram za přirozenou krásu

Urtekram je hlavní dánský výrobce certifikované přírodní kosmetiky ve Skandinávii. Čisté složení výrobků se vyznačuje jednoduchostí a ingrediencemi, které jsou nám dobře známé – kopřivou, heřmánkem, růží, levandulí, ale i marockým jílem.
Nejde o kosmetiku. Jde o kůži! Pro jistotu jsme tak zvolili toho nejlepšího odborníka v dané oblasti, jeden z nejpřísnějších certifikátů, francouzský ECOCERT. Tato značka nám nabízí jistotu, že přípravky nemají vliv na hladinu hormonů v těle, nepoškozují kůži a životní prostředí prostřednictvím parabenů, syntetické parfemace či derivátů ropy.

 

Síla aloe vera

Urtekram, který nepoužívá syntetické parfémy, agresivní tenzidy, parabeny či chemické konzervanty, sází na léčivou aloe vera, jež tvoří základ u většiny výrobků včetně šamponů, tělových mlék či kondicionérů.

Přirozeně krásná. Bez kompromisů a alergií.

Vedle konzervantů, absorbentů UV záření, vody, stabilizátorů a barviv obsahuje každý parfém tzv. fragrance neboli vonnou složku, tuto vonnou složku však vedle parfémů obsahuje i většina kosmetických produktů a produkty péče o domácnost. Složení „fragrance“ bohužel na etiketě produktů nenajdete, protože je výrobním tajemstvím, které zákazníky často naláká. Drahé parfémy bývají kombinací 50 až 100 vonných syntetických (přírodních) složek, které mohou mít v některých případech i vysoce dráždivé účinky.

Urtekram voní jen lehce po přírodních silicích, pro alergiky a astmatiky vyvinul i řadu NO PARFUME i bez přírodání parfemace.

 

Drahocenné složky v produktech Urtekram

Kromě nepoškozování kožního filmu dbá Urtekram i na pěstící složky, které jen podpoří zdravou pokožku.

Rhassoul nebo Rasul je přírodní minerální jíl, který se těží v pohoří Atlas v Maroku již od osmého století. Používá se v kombinaci s vodou při čištění těla a byl používán marockými ženami po staletí k péči o vlasy a pokožku. Rhassoul obsahuje křemík, železo, hořčík, draslík, sodík, lithium a stopové prvky. Dnes se používá mimo jiné na koupele a na obličejové masky. Zvláčňuje pokožku, snižuje sekreci mazu, regeneruje pokožku tím, že odstraní odumřelé buňky a obnoví rovnováhu pleti stažením pórů.  V Urtekramu jej najdete v Rasul šamponu, který dodá nádherný objem a provoní vlasy příjemnou vůní máty.

Bambucké máslo původem z Afriky ze stromu shea je úžasným prostředkem výživy a hydratuje pokožku celého těla. Tato přírodní surovina je celá staletí používána ke zklidnění suché a dehydrované pleti v jakémkoliv ročním období a zejména pak v zimě. Urtekram Bambucké máslo je intenzivní a výživný krém na tělo, tvář, rty, nehty a lze jej použít i přes noc jako vlasovou masku na roztřepené konečky vlasů.

Hnědý třtinový cukr. Nadopujte se cukrem. Prospěje to vaší pleti. Hnědý třtinový cukr je již dlouho znám pro své příznivé účinky – hydratační i protizánětlivé. Dokud si toto hnědé zlato budete nanášet jen na pokožku, není důvod myslet na omezení příjmu kalorií. Na cukru si můžete pochutnat v podobě tělového peelingu či sprchových gelů.

E-shop i více informací o kosmetice Urtekram najdete na www.urte.cz

 

 

 

Maturantka Roku na Instagramu