Maturantka Roku 2017 » Novinky » Pot, dřina, ale především zábava. Tak vypadal druhý den přípravného kempu

Pot, dřina, ale především zábava. Tak vypadal druhý den přípravného kempu

 

středa, 15. června 2016

Finalistky soutěže Maturantka Roku v adrenalin parku

Trochu to vypadalo, jako kdyby se dívky přesunuly z Hluboké nad Vltavou do brazilského Rio de Janeira. V rámci druhého dne kempu soutěže Maturantka Roku, který se nesl v duchu Jižních Čech olympijských, je čekal vyloženě sportovní den. Prostory pro předvedení deseti sportů jim poskytl Sportovně relaxační areál Hluboká nad Vltavou.

Ještě předtím je však po snídani čekalo v českobudějovickém Sportcentru Delfín protažení Flowin Pilates. Cvičení je perfektně připravilo na nadcházející dopoledne a odpoledne v adrenalin parku Sportovně relaxačního areálu Hluboká nad Vltavou, kam maturantky následně zamířily.

Pro spravedlivé dělení olympijských disciplín došlo na začátku k jejich losu, ale i ten ukázal, že k někomu může být přívětivější více, naopak k někomu méně. O tom však až později. Jako první se představila Michaela Fenklová, maturantka s číslem 4. Tu si do parády vzal obránce SK Dynama České Budějovice Jakub Hric a pomohl jí lehce s míčem proplout slalomovou dráhou.

Své akrobatické vlohy předvedla o chvíli později s trenérkou Bárou Povišerovou maturantka s číslem 10 Aneta Mitušinová. Gymnastika na trampolíně ji nakonec nejenom bavila, ale dokonce všechny cviky zvládla na jedničku. Zmíněné štěstí na los měla Jaroslava Marcelová s číslem 7, jež si vylosovala tenis, se kterým má několikaleté zkušenosti. Trenér Josef Mikeš z LTC České Budějovice ji však nešetřil a alespoň trochu jí pomohl zlepšit bekhend, na který žehrala.

„Dnešek byl skvělý, ale opravdu náročný den! Jako olympijskou disciplýnu jsem si vylosovala tenis a nemohla jsem si vybrat lépe. Pan trenér byl super, takže jsme si skvěle zahráli. Odpoledne jsme se vyřádili v adrenalin parku. Neskutečně jsem si to užila a splnila menší sen,” hodnotila Marcelová.

Nečekaný zvrat události přišel o chvíli později. Gabriela Konečná, maturantka s číslem 3, se nestala tou, která dostala lekci jednoho z olympijských sportů - stolního tenisu. Právě ona dala pár cenných rad členovi realizačního týmu soutěže. „Úkol, který jsem si vylosovala, byl skvělý. Měla jsem možnost si zahrát s profesionálem Matějem, kterému děkuji za přesné střely a zároveň se omlouvám za mou nešikovnost. Celý den by se dal shrnout jako skvělý zážitek,” hodnotila Konečná.

Nic lehkého nečekalo ani na Veroniku Turčíkovou s číslem 1. Ta si vylosovala hod oštěpem. Po pečlivé instruktáži ale dokázala ve Sportovně relaxačním areálu Hluboká nad Vltavou přehodit i některé muže v realizačním týmu. Asi nejsnazší úkol čekal maturantku číslo 2 Danielu Novákovou. Adventure minigolf byl pro ni jako stvořený, ačkoliv spíše než na přesnost hrála jamky na krásu.

Odpolední program zahájila výuka plážového volejbalu se smečařem mužské reprezentace Petrem Michálkem, který se v Českých Budějovicích připravuje na turnaj Světové ligy. Kristýna Graslová s číslem 5 však prokázala, že by se rozhodně v dresu národního týmu neztratila. „Dnešní den byl naprosto skvělý. Po dlouhé době jsem si zahrála volejbal a ještě ke všemu s nejlepším volejbalistou,” říkala s úsměvem Graslová.

Přesnou mušku ukázala o chvíli později Patricie Müllerová s číslem 9, která si zastřílela na basketbalový koš. Cenné rady jí k tomu poskytl trenér z Tigers České Budějovice Tomáš Hejpetr. Podobně úspěšná byla také Jana Šenfeldová s číslem 8, na níž čekala cyklistika s Daliborem Uhlířem. I přes jasný hendikep v podobě závodního speciálu si s časovkou poradila a ve spurtu svého trenéra dokonce porazila.

Hrdinkou dne ale lze označit Nikolu Rotbauerovou s číslem 6, která v adrenalin parku Sportovně relaxačního areálu Hluboká nad Vltavou překonala sama sebe, strach z výšek a v rámci sportovní gymnastiky na kladině ve vzduchu předvedla i zajímavé kreace.

Nakonec se do lanového parku pustily téměř všechny maturantky, které se zde vyřádily před závěrečným večerním programem druhého dne kempu. Po večeři je totiž čekala lekce rétoriky s herečkou Jihočeského divadla Lenkou Šestákovou. Ta je pečlivě připravila třeba na křížový výslech, který proběhne v rámci finále 22. června na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích.

Autor: Lukáš Dvořák

 

Maturantka Roku na Instagramu