Maturantka Roku 2017 » Novinky » Její šaty byly ozdobou v Cannes. Teď spojila Petra Brzková síly s Maturantkou Roku

Její šaty byly ozdobou v Cannes. Teď spojila Petra Brzková síly s Maturantkou Roku

 

neděle, 31. května 2015

Fotka k clanku PB

V letošním roce soutěže nově navázala spolupráci s Maturantkou Roku návrhářka Petra Brzková. Tato jihočeská rodačka z Milevska se zúčastnila se svými modely mnoha přehlídek a charitativních akcí. Některé z jejích šatů se objevily dokonce v Cannes nebo na Plese v Opeře a do některých modelů se oblékají také vítězky České Miss.

Jak dlouho se návrhářství věnujete a kdy jste se rozhodla stát se návrhářkou?
Návrhářství se věnuji od střední školy, tedy přibližně 17 let. Nejprve to byl jen koníček, pak brigáda při studiích a až poslední 4 roky se návrhářství věnuji na plný úvazek.

Na okamžik, kdy jsem se pro toto povolání rozhodla, si ani nepamatuji. Vzniklo to tak nějak přirozeně, ještě na základní škole. V podstatě se mi splnil můj dětský sen :)

Na co se ve své tvorbě specializujete?
Nejvíce se soustředím na tvorbu dámských šatů, plesových a svatebních, ale ráda navrhuji a šiji vše, co s módou úzce souvisí.

Naplňuje vás návrhářská činnost? Čím je specifická oproti jiným profesím?
Návrhářství mě neskutečně baví a naplňuje, jinak bych se tomu ani nemohla věnovat! Pro mě je velmi důležité dát do každé činnosti srdce, jinak pro mě ztrácí význam.

Baví mě práce s krásnými věcmi a lidmi, baví mě činit ženy krásnými! Baví mě ale také to, že tato profese nikdy není, nebude a ani nemůže být stereotypní. Neustále poznávám nové a zajímavé lidi s jejich jedinečnými přáními a představami…

A na závěr jedna nepracovní otázka: Jak by vypadal váš ideálně strávený den?
Při mém současném maximálním pracovním vytížení by můj ideální den vypadal tak, že bych ho celý strávila v posteli, nejlépe se sklenkou vína, a nedělala vůbec nic! Což by mě ale víc jak jeden den asi nebavilo. A tak bych raději vyrazila s přáteli na party, uspořádanou nejlépe na pláži v exotické zemi. :)

Více informací o tvorbě návrhářky Petry Brzkové včetně fotogalerie naleznete na webových stránkách: www.petrabrzkova.cz.

Napsala: Jana Beránková

 

Maturantka Roku na Instagramu